PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94325}

Dobry agent

The Good Shepherd
6,9 24 243
oceny
6,9 10 1 24243
6,8 5
ocen krytyków
Dobry agent
powrót do forum filmu Dobry agent

Przypuszczam, że ten film jest bliższy prawdy o pracy agencji wywiadowczych niż wszystkie Bondy i Bourny razem wzięte.
Dlatego ten film nie jest dla ludzi,których zdolność koncentracji na jednej scenie nie przekracza 30 sekund i po filmie oczekują czystej niezobowiązującej rozrywki. Ja akurat lubię mieć od czasu do czasu do czynienia z filmem na którym trzeba trochę pomyśleć, dlatego obejrzałem go z prawdziwą przyjemnością. A tak nawiasem to dystrybutor znowu spartaczył tytuł. W tłumaczeniu dosłownym to brzmi on "Dobry Pasterz" i nawiązuje do specyficznej megalomanii urzędników CIA uważających się nieomal za półbogów chroniących swoje "owieczki" czyli naród amerykański przed komunistami, terrorystami itp. Daję temu filmowi 9/10.

klajton

Apropos Bondów i Bourne'ów. Może ktoś jeszcze polecić jakieś ciekawe film tego typu, warte poświęcenia czasu i uwagi?

ocenił(a) film na 9
pejqas

- Ściśle tajne (2007) z Chrisem Cooperem
- Good Night and Good luck (2005) z Georgiem Clooneyem
- Maratończyk (1976) z Dustinem Hoffmanem
- Informator (2000) z Russelem Crowe

ocenił(a) film na 9
Grand23

Do mojego wcześniejszego postu dodałbym jeszcze SpyGame (2001) z Robertem Redfordem oraz Bradem Pitt'em .

ocenił(a) film na 9
Grand23

,,Good night, and good luck" nie ma nic wspólnego z gatunkiem kina szpiegowskiego. Nic, powtarzam.

pejqas

http://www.filmweb.pl/film/Akwarium-1996-3744

Film o funkcjonowaniu radzieckich służb specjalnych GRU i KGB. Osobiście wolę realistyczne filmy o tej tematyce niż sensacje dla mas w stylu Bonda czy Bourne'a ;-)

pejqas

najlepszy "Trzy dni kondora"

klajton

Seriale The Hour, The Americans i Rubicon, i filmy: Page Eight, No Way Out, Tinker Tailor Soldier Spy, Rosyjski łącznik, Krawiec z Panamy.

ocenił(a) film na 8
klajton

"Niebezpieczny umysł"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones