PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94325}

Dobry agent

The Good Shepherd
6,9 24 243
oceny
6,9 10 1 24243
6,8 5
ocen krytyków
Dobry agent
powrót do forum filmu Dobry agent

Czemu został przetłumaczony " Good Shephard"-"Dobry Agent", a film "God Shephard" jako- "Dobry pasterz", to bez sensu xD

Zymek

Może dlatego że GOd to po ang bóg i w odniesieniu do tego jest pasterz. Good oznacza dobry.

Kamil_Prince

Dziękuję za wytłumaczenie najprostszych i najbardziej znanych słów z języka angielskiego;)
Chodziło mi o to że Good Shephard w dosłownym tłumaczeniu znaczy Dobry pasterz, a przetłumaczyli na Dobry Agent,
a God Shephard w dosłownym do Boży Pasterz, a przetłumaczono na Dobry pasterz. Liczyłem że ktoś wytłumaczy mi to jako idiom, niestety jak widać nie mam na co liczyć;)

Zymek

No nie masz co liczyć. Polskie tytuły po prostu są często naciągane. Może dlatego, że shepherd oznacza też owczarka (pies- > policjant-.agent) w tą stronę bym się skłaniał.

ocenił(a) film na 8
Kamil_Prince

Ja bym się skłaniał w tę stronę, że dystrybutorzy mają Polaków za bandę durni, i uważają, że jeśli przetłumaczą tytuł dosłownie ludzie nie pójdą do kina. "Agent" to już coś, ktoś kto usłyszy takie hasło w tytule pomyśli, że warto iść na ten film. Jest wiele takich przykładów ulepszania dla Polaków. Ja uważam, że większość tytułów nie powinna być wcale tłumaczona, przecież tylu ludzi zna już angielski.

ocenił(a) film na 5
TomaszO1983

też tak uważam...ja się oburzałam jak "Dragonfly" przetłumaczyli na "Znamię" ,wcześniej nie zwracałam na to uwagi :) ...lepiej już chyba żeby wcale nie tłumaczyli i zostawili oryginalną nazwę .

Zymek

Z tego samego powodu, dla którego przetłumaczyli "Dirty dancing" jako "Wirujący sex". ;)

Zymek

Ja mam wrażenie, że tytuły albo nadają idioci albo ludzie uważający widza za idiotę, któremu tytułem trzeba zasugerować kategorię/treść filmu.

ocenił(a) film na 8
Zymek

Nawet nie potrafisz napisać nazwy filmu po angielsku a dziwisz się innym.

Zymek

"God Shepherd" - gdzie można znaleźć taki film? Na filmweb nie widzę takiego. Jaka jest fabuła tego filmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones